ÖVRIGT / Smycken / Armband 14965058
nr 1496 5058
Armband
silver, granater, äkta halvpärlor, Österrike, 1900-talets första hälft. Längd: 17 cm, bruttovikt: 30g
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 18:08:49
17/10 15:36:58
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver